Malowanie proszkowe

Firma Colmal realizuje projekty z zakresu malowania proszkowego różnego rodzaju elementów. Zajmujemy się pokryciem farbą materiałów takich jak: aluminium, stal, stal nierdzewna (ocynkowana, bądź nie). 

Stosowana technologia pokrywania powierzchni sprawdzi się dla przedmiotów, które odporne są na wysoką temperaturę. Zapewni im doskonałą ochronę przed ścieraniem, korozją i uderzeniami.

Malujemy następujące powierzchnie:

Malowanie proszkowe polega głównie na rozpyleniu farby proszkowej na powierzchni. Ten typ malowania stosowany jest od kilkudziesięciu lat, dlatego rozwinął się na tyle, że w dniu dzisiejszym jesteśmy w stanie zapewnić Państwu zwiększoną trwałość i jakość usług.

Malujemy elementy o parametrach:

Wysoka jakość

Farba proszkowa przyczepia się do powierzchni, co minimalizuje zacieki i nierówności.

Ekologia

Farby proszkowe to produkty w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Trwałość

Farby proszkowe są bardzo odporne na ścieranie, korozję i uderzenia.

Uniwersalność

Farby służą do malowania różnego rodzaju materiałów: aluminium, stali itd.

Proces malowania proszkowego

Cały proces odbywa się przy pomocy specjalistycznych pistoletów natryskowych – dzięki nim farba na powierzchni rozmieszczona jest równomiernie i bez zacieków. Farba nie odpryskuje i długo zachowuje swoje właściwości – wystarczy odpowiednie przygotowanie powierzchni. Ten niezwykle ważny aspekt ma decydujący wpływ na jakość dekoracyjną powłoki. To bardzo ważny etap lakierowania proszkowego, malowany element powinien być dokładnie odtłuszczony i wypłukany.

Etapy malowania proszkowego

#1 Przygotowanie do malowania, podczas tego etapu elementy zostają odtłuszczone i pozbawione zanieczyszczeń. Elementy muszą być dokładnie oczyszczone, to właśnie poziom oczyszczenia decyduje o efekcie końcowym i trwałości nałożonych farb. W Colmal elementy przechodzą złożony proces oczyszczania. System wannowy jest wyposażony w 5 wanien, w których elementy są dokładnie czyszczone i płukane w różnych temperaturach i środkach. Dopiero na końcu trafiają do suszarki komorowej, gdzie czekają już na pomalowanie.

#2 Po wyschnięciu elementów, następuje nałożenie farby na dokładnie wysuszoną wcześniej powierzchnię. Farba ma postać proszku więc nakładana jest metodą natrysku elektrostatycznego albo elektrokinetycznego za pomocą pistoletów natryskowych.

#3 Ostatnim etapem jest utwardzenie farby. W tym celu malowany element pokryty proszkiem umieszcza się w piecu lakierniczym. Temperatura sięga w nim ok. 200 stopni Celsjusza. W piecu powłoka ulega stopieniu, a następnie utwardzeniu. Etap utwardzania trwa zwykle ok. 20 minut.

 

Paleta barw RAL

Paleta RAL jest powszechnie stosowana w przemyśle lakierniczym, budowlanym, meblowym, maszynowym. Celem wprowadzenia palety barw RAL było uporządkowanie nazewnictwa i rynku farb. Wprowadzono cztero-cyfrowy kod opisujący kolory, które mają swoje ściśle określone wzorce.

ral
Buy now